Naši elfovia už bojujú vo vojne, aj keď zatiaľ len v hybridnej

Pred dvomi týždňami sme spustili projekt “profesionálnych elfov”. Ide o mladých ľudí, ktorí pre portál Aktuality.sk moderujú diskusie pod ich článkami na Facebooku.

Od začiatku sme pre projekt cítili veľké nadšenie, prišlo nám viac ako 100 životopisov a obrovské množstvo podporných komentárov a ponúk. V rekordne rýchlom čase sme vybrali ľudí, ktorí prešli mentoringom a pustili sa do boja.

Elfovia každý deň odstránia stovky až tisícky vulgárnych a nenávistných komentárov alebo príspevkov napísaných trollmi.

Nachádzame sa v hybridnej vojne, ktorá je tu s nami každý deň a snaží sa poraziť naše odhodlanie bojovať proti agresii a pomáhať ľuďom, ktorí museli utiecť z domova.

Moderovať diskusie pod príspevkami jedného média je len kvapka v mori. Avšak od začiatku sme projekt koncipovali tak, aby sme ho vedeli rozšíriť aj pre iné médiá alebo inštitúcie, ktoré sú pod náporom trollov a hejtu.

Zároveň vytvárame unikátny zoznam trollov, teda neautentických Facebookových profilov. Ten s vami budeme veľmi radi a bezplatne zdieľať, aby ste ich mohli rovno zablokovať a chrániť od nich vaše diskusie proaktívne. Prvá verzia by mala byť hotová do konca tohto týždňa.

Ďakujeme samotným elfom, iniciátorovi celého projektu Milanovi Dubcovi, ľuďom z Aktualít, ktorí nám dali dôveru, každému kto nám vyjadril podporu a v neposlednom rade tímu z Katedry Komunikácie, ktorí toto všetko zorganizovali.

Nebude to jednoduché, ale nezostáva nám nič iné len bojovať.

Nechcete zmeškať novú analýzu?

Pridajte sa ku komunite fanúšikov komunikácie a dát.


New School Communications

Komunikácia založená na dátach


Sme PR a digitálnou agentúrou, sídliacou v Bratislave a v Prahe, ktorá mení správanie cieľových skupín a prináša merateľné biznisové výsledky. V kampaniach vychádzame z dát a využívame najnovšie poznatky z oblasti komunikácie a marketingu.

Office Bratislava

Bottova 1

811 09 Bratislava

Office Praha

Italská 2581/67

120 00 Praha

Kontakt

Korešpondenčná adresa

Tovarenská 12

811 09 Bratislava

New School Communications © 2023